За нас

KREATIV е културно-едукативен центар за промоција на културата и уметноста, развој на младите и возрасните преку уметнички курсеви и програми за секоја возраст. 

Едукација

Вашите деца можат да се развијат во вистински таленти како пејачи, актери, танцувачи, пијанисти итн. Врвна едукација во забавна и пријатна атмосфера.

Активности

Посетете ги нашите концерти, перформанси, музичко-сценски и драмски претстави. Вистинско доживување за вистински љубители на уметноста.

Повеќејазична
настава
Покрај македонски и албански јазик, KREATIV нуди индивидуална настава на англиски, германски и холандски јазик.
Професионален
кадар
KREATIV располага со врвни педагози и професионалци во својата област. Дознајте повеќе за нашиoт стручен кадар.
Бројни
можности
Сите добиваат бројни можности за учество во проектите и развој на сопствените кариери со помош на нашиот стручен тим.
Пријавете
се веднаш
Никогаш не е рано, ниту доцна, да се вклучите во нашата уметничка приказна. Јави се веднаш и дознај повеќе за програмите и можностите. Приклучи се и ти!

Погледнете ја нашата галерија


Вести

Сите вести

Актуелно

Симеон со прво место на Интернационалниот Музички Фестивал во Бугарија

Вечерва жирито едногласно кажа ДА, заедно со гласовите од публиката, Симеон Коруноски...

Прочитај повеќе

Јавен повик за наставник по пијано

Културно-едукативниот центар КРЕАТИВ има потреба од наставник по пијано за настава ...

Прочитај повеќе

„Фалсето“ и Антониа со перформанс на Суперкупот

Детскиот хор „Фалсето“ од Скопје, предводен од диригентката Теа Богатинова, на 8 август ќе настапи на свеченото отворање на Суперкупот на УЕФА во Скопје, непосредно пред натпреварот помеѓу престижните фудбалски клубови Реал Мадрид и Манчестер јунајтед.

Прочитај повеќе

Од нашиот блог